Aktualności Dodano: 01 maja 2019

Wystawa fotografii Fabio Bartoccioniego oraz koncert

Data rozpoczęcia: 2019-05-01

Dnia 30 kwietnia br. odbył się wernisaż wystawy fotografii Fabio Bartoccioniego pn. "Emocje. Piękno Italii" w Galerii Dworcowej. Fotografie, które zostały pokazane na wystawie były hołdem dla pięknej Italii oraz podziękowaniem za uczucia i emocje związane z obcowaniem w naturze i z historią. Po otwarciu wystawy wszyscy udali się do Biblioteki Ratuszowej, gdzie włoch zaśpiewał swoje piosenki, spotkaniu również towarzyszył koncert leszczyńskiego zespołu Sunday Morning.

Fabio Bartoccioni urodził się w Maglone, we włoskiej Perugii. Dziś mieszka w Ciampino pod Rzymem. Fotografuje od 1973 roku, od wyprawy na Przylądek Północny w Norwegii. Przez lata Fabio razem z małżonką odwiedzili wiele miejsc: Chiny, Wietnam, Malezję, Turcję, Łotwę, Rosję, Zambię, RPA, Argentynę, Stany Zjednoczone, Kanadę, Maroko, Izrael. Zwiedzili też większość krajów Europy, w tym Polskę, a przede wszystkim Włochy. Z każdej wyprawy Fabio przywoził setki nowych zdjęć.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy do 31 maja br.