Aktualności Dodano: 26 lipca 2017

Wystawa pokonkursowa "Wielkopolska Press Photo 2016"

Data rozpoczęcia: 2017-07-26

Do 22 sierpnia 2018 r. w Galerii "Za Regałami" Miejskiej Biblioteki Publicznej czynna jest wystawa pokonkursowa "Wielkopolska Press Photo 2016".

Konkurs Wielkopolska Press Photo jest doroczną konfrontacją dokonań fotoreporterów województwa wielkopolskiego. Wywołuje liczne dyskusje o roli fotografii w praktyce dziennikarskiej i stwarza forum prezentowania ich dorobku. Do przewodniczenia Jury w tym konkursie zapraszamy największych polskich i zagranicznych fotoreporterów takich jak W. Krassowski, Ł. Trzciński, M. Forecki, A. Zygmuntowicz, Ch. Niedenthal, Mindaugas Kavaliauskas, Sergey Maksimishin czy Wojciech Grzędziński. Częstymi laureatami konkursu są wybitni wielkopolscy fotoreporterzy, odnoszący sukcesy również na arenie ogólnopolskiej, ale także nagrody w nim zdobywają nieznani szerszej publiczności fotografujący dziennikarze z małych miejscowości.