Aktualności Dodano: 15 listopada 2019

XVII Sympozjum z cyklu „Ewangelicy w Lesznie”

Data rozpoczęcia: 2019-11-14

XVII Sympozjum z cyklu “Ewangelicy w Lesznie" ph. “Z dziejów i współczesności monastycyzmu ewangelickiego” odbyło się 14 listopada 2019 r. w Galerii Lochy. Wydarzenie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie wraz z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Lesznie. Podczas sympozjum wykład wygłosiła prof. dr hab. Małgorzata Grzywacz.

Małgorzata Grzywacz - doktor habilitowana w zakresie nauk o kulturze i religii, profesor w Instytucie Kulturoznawstwa UAM, sekretarz naukowa Centrum Badań im. Edyty Stein UAM,  historyczka, germanistka i tłumaczka. Autorka wielu prac z zakresu powiązań kultur i literatur niemieckojęzycznych i duchowości chrześcijańskiej, religijności w systemach totalitarnych, dialogu chrześcijańsko żydowskiego.  Ostatnio wydała "Z dziejów ewangelicyzmu na Pomorzu Zachodnim do 1945 roku. Ludzie – miejsca – konteksty" (Poznań 2018)