Aktualności Dodano: 29 grudnia 2020

ŻUŻLOWY LEKSYKON LIGOWY

Data rozpoczęcia: 2020-12-29
Data zakonczenia:

Właśnie ukazał się kolejny, dwunasty już tom „Żużlowego Leksykonu Ligowego”, jedynej takiej serii, opisującej rozgrywki polskich lig od ich powstania. Dotąd szczegółowo zaprezentowano wszystko, co na naszych ligowych torach działo się od 1948 roku. Wszystkie tomy zawierają wyniki meczów z tak zwaną rozpiską punktów każdego zawodnika w nawiasie, obszerny komentarz do danego sezonu, ewentualne zmiany regulaminowe, stosowne statystyki, a całość jest bogato ilustrowana (format kwadratu umożliwia zamieszczanie zdjęć o sporych rozmiarach, do tego najczęściej nigdzie wcześniej niepublikowanych).


Najnowszy, dwunasty tom, obejmuje sezony 1985 i 1986, w których mistrzowskie tytuły zdobywali zawodnicy odpowiednio Falubazu Zielona Góra i Apatora Toruń. Obok wyników poszczególnych sezonów, w „Leksykonie” zamieszczana jest „Parada Drużynowa”, prezentująca dorobek zespołów w całej historii rozgrywek, oraz zawodników mających za sobą starty w danych zespołach; tym razem w „Paradzie” kluby z Rawicza i Rybnika.


Książka ma miękką oprawę i 168 stron. Więcej informacji na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach.