Aktualności Dodano: 22 Lutego 2021

Zabierzemy Was na wycieczkę po dawnej Miejskiej Górce

Data rozpoczęcia: 2021-02-22

Być może niektórzy przypomną sobie młode lata? A może młode pokolenie zapragnie przekonać się, jak to było za czasów ich rodziców? Mamy dla Was kompletne wydania najważniejszej samorządowej gazety wydawanej w Miejskiej Górce - to może być wspaniały powrót do nieodległych dziejów.

Czytanie prasy samorządowej pozwala przekonać się, jak wiele zmieniło się przez ostatnie trzy dekady. Dzisiaj zachęcamy do zapoznania się z archiwalnymi wydaniami "Wiadomości Miejskogóreckich". Pierwsze numery ukazały się w 1991 roku. O czym wówczas pisano? Czym żyła Miejska Górka?

Na przykład tym, że w 1991 roku mimo skromniejszej kampanii buraczanej uda się wyprodukować więcej cukru. Wspominano również jubileusz 250-lecia obecności franciszkanów na Goruszkach oraz to, że gmina kupiła miejscową cegielnię. Podobnych ciekawostek sprzed lat jest tu więcej.

Zachęcamy do samodzielnego przeszukiwania "Wiadomości Miejskogóreckich" oraz następczyni tego tytułu - "Kroniki Gminy Miejska Górka". Wystarczy kliknąć i wejść do elektronicznego świata Leszczyńskiej Biblioteki Cyfrowej.

Łukasz Domagała