Aktualności Dodano: 02 Listopada 2018

Zaduszki Jazzowe

Data rozpoczęcia: 2018-11-02 19.00
Data zakonczenia:

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie zaprasza na "Zaduszki Jazzowe", które odbędą się 2 listopada o godz. 19.00 w Bibliotece Ratuszowej. Wstęp tylko 10 zł.

Organizowany w wielu miastach Polski w listopadzie w okresie zadusznym cykl koncertów jazzowych pod nazwą
"Zaduszki Jazzowe" ma już ponad 60 letnia tradycję.
Pragniemy i my zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert w wyjątkowym dniu w wyjątkowym miejscu.

IURI GASPAR INTERNATIONAL JAZZ TRIO
to zespół stworzony przez muzyków częściowo związanych z naszym miastem i regionem.Serdecznie zapraszamy

IURI GASPAR
Muzyk, pianista, kompozytor i aranżer pochodzący z Portugalii, absolwent studiów jazzowych w Wyższej Szkole Muzyki w Lizbonie (2012). Autor wielu własnych utworów oraz aranżacji dla zespołów i big bandów. Prowadzi swój portugalski kwartet “The Tree At The Top Of The Hill”, który w tym roku wyda swoją debiutancką płytę. Członek wielonarodowościowego zespołu “MoFrancesco Quintetto”, z trzema wydanymi płytami. Dyrygent Big Bandu Szkoły Jazzowej w Barreiro w latach 2009-2013. Mieszka w Polsce od 2014 roku. Założyciel “Iuri Gaspar International Jazz Trio”.


JAROSŁAW MAĆKOWIAK
Perkusista, związany z Prywatną Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
Nauczyciel w klasie perkusji w Prywatnych Szkołach Muzycznych w Rawiczu, Gostyniu i Lesznie. Aktualnie jest muzykiem grającym w DR’Macki Jazz Band,Smart Big Band ,Abba Pater Music oraz współtworzy projekty z muzykami zagranicznymi- Iuri Gaspar International Jazz Trio (Portugalia) oraz Chuck Frazier Trio (USA).
Współpracował z wieloma wybitnymi artystami m.i.n. z jednym z najlepszych solistów Gospel w Europie Colinem Vassellem ( Wielka Brytania), Peterem Francisem (Wielka Brytania), Brianem Fentresem (USA),Mietkiem Szcześniakiem i Czesławem Majewskim. Muzyk czujący się dobrze w różnych gatunkach muzycznych, zafascynowany muzyką jazzową.

ROMAN CHRANIUK
Kontrabasista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Zdobywca Grand Prix Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą (z zespołem SKICKISKIUK).
Występował w kilkunastu krajach Europy i Azji - począwszy od scen klubowych, przez sale filharmoniczne, po duże festiwale (m.in. Hong Kong Arts Festival, Noc Jazzu podczas Woodstock Festival. Współpracował z wybitnymi artystami z różnych krajów, takimi jak: Leszek Możdżer, Marcus Wyatt, Hans Peter Salentin, Piotr Wojtasik, Mack Goldsbury, Janusz Muniak, David Dorůžka, Siya Makuzeni, Marcin Jahr, czy Frank Parker. Do muzyki podchodzi na zasadzie“emotional experience” - wewnętrznego przeżycia, które emanuje z jego gry.