Aktualności Dodano: 07 maja 2020

Tydzień Bibliotek 2020

Data rozpoczęcia: 2020-05-07
Data zakonczenia:

Przed nami Tydzień Bibliotek. Tradycyjnie rozpocznie się 8 maja, czyli w ten dzień, kiedy swoje święto obchodzą sami bibliotekarze. „Zasmakuj w bibliotece” – to hasło, które przyświeca XVII edycji. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy specjalne menu kulturalne. Oto, co serwujemy.

- „Literackie postacie wychodzą z książek”, czyli fotograficzna próba zwizualizowania najbardziej znanych fragmentów klasyki literackiej. Ekspozycja czynna jest w Stacji Biznes do 14 maja.

- Robert Mazurkiewicz w Bibliotece Ratuszowej. Koncert bez udziału publiczności zostanie nagrany i udostępniony w internecie. Występ muzyka, wokalisty, gitarzysty, tekściarza i kompozytora oglądać będzie można na stronie internetowej biblioteki od 11 maja.

- „Jazz Tyrmanda” – wystawa stacjonarna, która zapoczątkuje cykl wydarzeń związanych z obchodami Roku Tyrmanda. Otwarta 15 maja w Stacji Biznes, w przededniu 100. rocznicy urodzin pisarza, pokaże, czym dla Leopolda Tyrmanda był jazz.

Trwają tradycyjne konkursy, nierozłącznie związane z obchodami Tygodnia Bibliotek:

- XVII Konkurs o Nagrodę Liścia Miłorzębu dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie. Nagrodę przyznaje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie, tygodnik Panorama Leszczyńska oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

- XVIII Konkurs o Nagrodę im. Heleny Śmigielskiej dla bibliotekarza wyróżniającego się w środowisku, którego organizatorem jest leszczyński Oddział SBP (wręczenie nagród w obu konkursach odbędzie się w późniejszym terminie).

Zapraszamy! Na chwilę przed rozpoczęciem Tygodnia Bibliotek otworzyliśmy drzwi naszej instytucji. Wszyscy, którzy czują głód literatury, mogą już zamawiać i odbierać w bibliotece książki pełne smakowitych opowieści. Cały czas działa też BIBLIOTEKA ONLINE. Częstujcie się do woli, bo jak można przeczytać w uzasadnieniu tegorocznego hasła: Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Korzystajmy z kalejdoskopu ofert dla naszych najważniejszych gości – Czytelników, by każdy z nich znalazł w bibliotece łakomy literacki kąsek. To dla was entuzjastów literatury i kultury jesteśmy.