Aktualności Dodano: 17 czerwca 2020

wystawa „Leszno w czasie zatrzymane”

Data rozpoczęcia: 2020-06-17 12:00
Data zakonczenia: 2020-07-31 12:00

Już od dzisiaj w oknach leszczyńskiej Stacji Biznes oglądać można wystawę "Leszno w czasie zatrzymane". Wystawa czynna będzie do końca lipca. 
 
„Leszno w czasie zatrzymane” - to wystawa przygotowana przez członków Leszczyńskiego Klubu Fotograficznego, działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Eksponowane zdjęcia są pokłosiem projektu „Leszno 1917-1922. Wolność w pięciu odsłonach” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie, Archiwum Państwowe w Lesznie oraz Muzeum Okręgowe w Lesznie, dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Na ekspozycję składa się blisko 50 kadrów wykonanych przez pasjonatów fotografii mieszkających na co dzień w Lesznie. Ich fotografie to współczesna obrazowa refleksja na miejsca i obiekty znajdujące się w przestrzeni miejskiej, które z wielu powodów odegrały ważne historycznie role.

Analizując subiektywnym okiem historię Leszna, pozostałą w jej spuściźnie urbanistycznej, widać dokładnie upływający czas, który tak naprawdę tylko fotografia jest w stanie zatrzymać.

Rejestrowane w czasie spacerów tematycznych kadry, to zapis subiektywnych emocji, które historyczna tkanka Leszna wywołuje w każdym z mieszkańców miasta. Wykonywane w przededniu 100-lecia powrotu Leszna do Polski są niezwykłym obrazem zmieniającego się, lecz wciąż dumnie trwającego i rozwijającego się miasta.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.