Aktualności Dodano: 12 lipca 2021

Ambitne materiały, wnikliwa analiza i tradycyjne wartości

Data rozpoczęcia: 2021-07-12
Data zakonczenia:

To właśnie cechuje miesięcznik kulturalny WPIS. Tytuł ten polecamy uwadze czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Co takiego w nim znajdziemy?

Obcowanie z papierem dla użytkowników biblioteki jest przyjemnością. Zasada ta dotyczy nie tylko książek, ale też czasopism. "Wpis - Wiara, Patriotyzm i Sztuka" wydawany przez Wydawnictwo Biały Kruk charakteryzuje się nie tylko wysokim poziomem edytorskim, ale też zróżnicowaniem w treści. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Uwadze Czytelników polecamy wakacyjne wydania czasopisma. W numerze 5 znajduje się m.in. obszerny tekst poświęcony Kazimierze Iłłakowiczównie - poetce, która była sekretarką marszałka Piłsudskiego. Często bywała w "Ziemiańskiej", ulubionej kawiarni warszawskich literatów. W numerze 6 przeczytają Państwo artykuł o Władysławie Komarze - kulomiocie, który został aktorem i wystąpił w popularnym "Kilerze".

We WPIS-ie jest jednak więcej materiałów z różnych dziedzin. Wszystkie są wnikliwie opracowane i bogato ilustrowane. Zachęcamy do osobistego zapoznania się z tytułem. Można to zrobić w Bibliotece Ratuszowej, gdzie dostępne są także inne tytuły prasowe.