Aktualności Dodano: 07 sierpnia 2022

Bajki potrafią uczyć i leczyć

Data rozpoczęcia: 2022-08-07

Bajkowo, kolorowo, wesoło – niedziela 7 sierpnia 2022 r. minęła w Bibliotece pod hasłem rozrywki dla najmłodszych. Po raz kolejny seans kultowych filmów animowanych przyciągnął sporą gromadkę widzów.

- To już koniec? Przyjdziemy za tydzień? - pytały rodziców dzieci podczas wychodzenia z projekcji.

- Bardzo mi się podobało. Lubię Kaczora Donalda. On jest taki śmieszny – dopowiadały.

Dla niektórych odwiedzających nasze mini kino dzieci, "Bajkowe Poranki" to pierwsze zetknięcie z obrazem na dużym ekranie. Nic zatem dziwnego, że oglądanie bajek w Sali Audiowizualnej robi na nich duże wrażenie.

Przypominamy, że w seansach mogą uczestniczyć zarówno dzieci polskie, jak i cudzoziemskie (w wieku od 6 do 8 lat), ponieważ podczas seansów prezentujemy bajki, do których zrozumienia nie jest potrzebna znajomość języka polskiego. W naszej bibliotece stawiamy na integrację przez kulturę oraz projekty niosące za sobą wartość edukacyjną.

„Bajkowe Poranki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

Magdalena Woźna