Aktualności Dodano: 03 października 2022

Bo we mnie jest jazz

Data rozpoczęcia: 2022-10-03

W piątek 30 września 2022 roku w ramach projektu pn. "Filmografia Jazzu", odbyła się prezentacja Andrzeja Winiszewskiego pt. "Literackie związki jazzu i literatury w kinematografii polskiej".

W Bibliotece Ratuszowej spotkali się fani filmu, literatury i jazzu, by wysłuchać ciekawostek o kilku ważnych filmach oraz ich pierwowzorach literackich, w których muzyka jazzowa stanowi niewykłe tło dla ich fabuły. Wśród kompozytorów muzyki do polskich filmów i seriali opartych na literaturze są przecież i Matuszkiewicz i Kurylewicz, Stańko i Nahorny. Warto pamiętać o ich wkładzie w historię polskiego kina, a oglądając filmy warto posłuchać też muzyki.

Spotkanie było transmitowane na żywo na naszym profilu Facebook i towarzyszyło mu symultaniczne tłumaczenie na język migowy przez Ewę Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej pod linkiem: https://fb.watch/fWA2BUp9dN/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Magdalena Woźna