Aktualności Dodano: 27 kwietnia 2022

Była w Ratuszowej, jest w Pępowie

Data rozpoczęcia: 2022-04-27
Data zakonczenia:

Wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej, eksponowana w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie, trafiła do Pępowa. To efekt współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. S. Grochowiaka z tamtejszym Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Leszczyńska książnica kładzie szczególny nacisk na działania kulturalno-oświatowe nie tylko w swoich placówkach, ale też na współpracę z innymi jednostkami. Jej wyrazem jest udostępnienie wystawy “Zbrodnia Katyńska 1940. Zagłada polskich elit” Szkole Podstawowej oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Pępowie.

W Lesznie została ona zaprezentowana wcześniej, bo z okazji przypadającego 13 kwietnia Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pisaliśmy o tym tutaj. W Pępowie wystawę można już oglądać w szkole, a jej oficjalne otwarcie przewidziano na 3 maja. Będzie tam czynna do końca maja.

Przypomnijmy, że to kolejny raz, kiedy MBP udostępnia swoje zasoby na zewnątrz. Wcześniej na terenie II Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie pokazana została wystawa o Adamie Misiaku.

Zapraszamy do współpracy instytucje kulturalno-oświatowe z całego regionu.

Łukasz Domagała