Aktualności Dodano: 03 lipca 2022

Dziecięcy śmiech wypełnił bibliotekę

Data rozpoczęcia: 2022-07-03
Data zakonczenia:

W ramach projektu "Kultura Wspólna" 3 lipca 2022 r. rozpoczął się cykl seansów, podczas których wyświetlane są filmy animowane dla dzieci.

"Bajkowe Poranki" - pod taką nazwą w każdą niedzielę wakacji (3.07-28.08) o godz. 11:00 będą odbywać się projekcje bajek dla dzieci. Podczas pierwszej odsłony cyklu zaprezentowaliśmy kultowe bajki wyprodukowane przez polskie wytwórnie filmów animowanych. Po głośnym śmiechu, który wypełnił Salę Audiowizualną Biblioteki Głównej, wnioskujemy, że dzieciom spodobały się bajki z naszego dzieciństwa. O sukcesie projektu świadczy również duża frekwencja oraz deklaracje rodziców i dzieci o chęci udziału w kolejnych projekcjach.

Założeniem spotkań jest uczestnictwo w pokazach zarówno dzieci polskich, jak i cudzoziemskich, dlatego podczas seansów prezentujemy bajki, do których zrozumienia nie jest potrzebna znajomość języka polskiego. Wspólne uczestnictwo w wydarzeniu ma na celu zintegrowanie dzieci pochodzących z różnych kręgów kulturowych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje. Edycja 2022.

Magdalena Wożna