Aktualności Dodano: 07 Lipca 2021

"Głos Leszczyński" donosi: lotnik ofiarą ludożerców

Data rozpoczęcia: 2021-07-07

W Leszczyńskiej Bibliotece Cyfrowej z dnia na dzień przybywa archiwalnych numerów "Głosu Leszczyńskiego". To kopalnia wiedzy o okresie międzywojennym - o tym, co działo się nie tylko lokalnie, ale też na świecie.

Oto, co ciekawego można znaleźć w gazecie:

Donoszą z Adelaidy (Australja) o tragicznym losie pilota australijskiego Trista. Mianowicie podczas lotu nad terenami zamieszkałemi przez szczepy ludożercze, z powodu defektu maszyny, lotnik musiał wylądować, a w chwili gdy zajęty był naprawą maszyny, otoczony został przez kilkudziesięciu ludożerców którzy zabrali go do niewoli i po odprawieniu swych niesamowitych ceremonji żywcem go pożarli.

A w regionie? W Lesznie w lipcu 1931 r. spotkali się Młodzi Obozu Wielkiej Polski. Tak zapraszano na spotkanie w "Głosie Leszczyńskim" z 21 lipca 1931 r.:

Dziś, w poniedziałek, o godz. 8.30 wiecz. w sali "Sokoła" zebranie placówki. Obecność członków i kandydatów obowiązkowa. Goście mile widziani. Młodzi czuwajcie!

A siostry Elżbietanki tak napisały:

Wobec mnóstwa życzeń, listów i telegramów, kwiatów, nadesłanych w dniu Złotych Godów Zakonnych siostry Fabioli przez Obywatelstwo miejscowe oraz z bliższych i dalszych okolic - pozwalamy sobie imieniem Siostry Jubilatki złożyć Obywatelstwu serdeczne: Bóg zapłać. Siostry Elżbietanki.

Więcej znajdziesz na www.lbc.leszno.pl w zakładce Głos Leszczyński. Zapraszamy.

Łukasz Domagała