Aktualności Dodano: 21 Listopada 2021

Historia Fotografii Jazzowej

Data rozpoczęcia: 2021-11-21
Data zakonczenia:

20 listopada 2021 r. Biblioteka Ratuszowa znowu zamieniła się w Bibliotekę Jazzu. W ramach projektu pn. Poezja Jazzu zaprosiliśmy Państwa na wykład Andrzeja Winiszewskiego pt. Historia Fotografii Jazzowej, podczas którego usłyszeć mogliśmy o najlepszych fotografach jazzowych i ich pracach.

Dziennikarz przybliżył nam sylwetki fotografików, zaprezentował ich prace i opowiedział jak powstawały. Mogliśmy usłyszeć o postaciach, takich jak: Wojciech Plewiński, Zygmunt Drużbicki czy Ryszard Horowitz. Wykład połączony był z otwarciem wystawy poprojektowej Poezja Jazzu, przedstawiającej sylwetki artystów i gości zaproszonych do udziału w projekcie Poezja Jazzu, realizowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Andrzej Winiszewski - dziennikarz muzyczny i dokumentalista, autor setek audycji radiowych, publikacji prasowych i książkowych, specjalizujący się w historii polskiego jazzu, a zwłaszcza jego związków z polską kinematografią i filmem.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.