Aktualności Dodano: 07 lipca 2021

Historia jest zawsze ciekawa

Data rozpoczęcia: 2021-07-07

Dzisiaj, tj. 7 lipca 2021 r., w ramach projektu pn. Sprawa dla Czytelnika, zaprosiliśmy do Biblioteki Ratuszowej profesora Wojciecha Polaka. Spotkanie odbyło się pod hasłem “Historia jest zawsze ciekawa”. Transmisja całego wydarzenia jest dostępna na naszym profilu Facebook.

Spotkanie jest częścią zadania pn. Sprawa dla Czytelnika, dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prof. dr hab. Wojciech Polak (ur. 22 II 1962 r. w Olsztynie) - historyk, dyrektor Centrum Badania Historii „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor wielu książek poświęconych historii Polski XVI i  XVII w., dziejom opozycji demokratycznej, „Solidarności” i stanu wojennego w Polsce. Redaktor naczelny pisma naukowego „Fides, Ratio et Patria. Studia Toruńskie”. Wiceprzewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej oraz przewodniczący Rady Programowej Instytutu Północnego w Olsztynie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.