Aktualności Dodano: 08 listopada 2022

Joanna Jodełka w Bibliotece Osobliwości

Data rozpoczęcia: 2022-11-28 17:00
Data zakonczenia: 2022-11-28 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka Osobliwości". Tym razem naszym gościem będzie Joanna Jodełka - pisarka, autorka prozy gatunkowej, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru. Na wydarzenie zapraszamy 28 listopada 2022 r., o godz. 17:00 do Biblioteki Ratuszowej. Wstęp wolny!

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na profilu Facebook Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, a towarzyszyć mu będzie obecność symultanicznej tłumaczki języka migowego - Ewy Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.

Joanna Jodełka - (ur. 1973) pisarka, autorka prozy gatunkowej, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru (2010). Mieszka w Poznaniu.

Jodełka uznawana jest przede wszystkim za twórczynię kryminałów, co nie jest do końca ścisłym określeniem, ponieważ poznańska autorka z upodobaniem miesza schematy pochodzące z różnych konwencji gatunkowych (kryminał, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa czy psychologiczna), nie dążąc do wypracowania jednolitej stylistyki własnej prozy. Inaczej rzecz ujmując, każda książka Jodełki jest nieco inna od pozostałych, a proza tej autorki zasadza się na konsekwencji w niekonsekwencji.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.