Aktualności Dodano: 19 kwietnia 2021

„Kadr” – wystawa obrazów Moniki Ratajczak

Data rozpoczęcia: 2021-04-20 12:00
Data zakonczenia: 2021-05-10 12:00

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza do Galerii Dworcowej, gdzie od 20 kwietnia do 10 maja 2021 r. czeka na Państwa wystawa obrazów Moniki Ratajczak, pt. Kadr.

Monika Ratajczak jest rodowitą leszczynianką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby - kierunek malarstwo w pracowni dr. Krzysztofa Wałaszka. Uprawia malarstwo sztalugowe, ilustruje książki, wykonuje grafikę komputerową i monotypie. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych, zbiorowych i w konkursach malarskich. Otrzymała wiele nagród, dyplomów i wyróżnień.

Jest członkiem Stowarzyszenia Sztuka Dla Wszystkich w Lesznie i Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków w Poznaniu. W pracach stara się uchwycić niezwykłość, zjawiskowość, piękno otaczającego świata i człowieka nawiązując jednocześnie dialog z widzem pokazując swoje refleksje i przemyślenia. Twórczość traktuje jako pamiętnik otaczającej ją rzeczywistości.

Obecna wystawa pt. „Kadr” to mini przegląd jej wieloletniej pracy artystycznej. Przedstawione prace nie mają wspólnego charakteru i tematu, łączy je intensywność kolorów. Namalowane są techniką olejną na płótnie, szerokimi pędzlami i szpachlą tworząc przy tym grubą fakturę.