Aktualności Dodano: 02 października 2021

Koncert "Zamoroka Band"

Data rozpoczęcia: 2021-10-02
Data zakonczenia:

Wczorajsze spotkanie z cyklu "Między Wierszami" pt. Julian Przyboś – wygnaniec ptaków zakończył koncert zespołu Zamoroka Band, w którego wykonaniu można było wysłuchać aranżacji muzycznych do tekstów poetów, którym poświęcone były wcześniejsze spotkania z cyklu Między Wierszami.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Między Wierszami, które odbędzie się 18 października o godz. 17.00 w Bibliotece Ratuszowej. Bohaterem spotkania będzie ostatni ze Skamandrytów – Kazimierz Wierzyński.


Projekt Między Wierszami to literacki spacer po kafejkach tętniących artystycznym klimatem. Z kawiarenki w Bibliotece Ratuszowej udamy się do kawiarni „Mała Ziemiańska”, „Pod Picadorem”, czy Kawiarni „Kresy” na Nowym Świecie. Podejrzymy, co słychać u Skamandrytów tudzież u innych sławnych polskich poetów. W przyjemnym kawiarnianym klimacie będzie można wysłuchać rozmowy biografów i znawców twórczości m.in. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Przybosia, Jana Lechonia, Kazimierza Wierzyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Zbigniewa Herberta czy Stanisława Grochowiaka. Będzie to opowieść pełna anegdot, ciekawostek, a może nawet przełomowych odkryć. Troszeczkę jakby w plotkarskim klimacie ściągniemy poetów z literackiego Parnasu, chcąc przybliżyć ich i oswoić z słuchaczami. Kto wie może po takim spotkaniu niejeden z nich okaże się dla Państwa bliskim znajomym? 

Koncert jest częścią projektu pn. Między Wierszami dofinansowanego w ramach Programu Promocja Czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.