Aktualności Dodano: 13 listopada 2021

Latająca Biblioteka

Data rozpoczęcia: 2021-11-13
Data zakonczenia:

Kolejne spotkanie w ramach projektu "Blisko - Bliżej - Biblioteka!" za nami! Tym razem zaprosiliśmy naszych najmłodszych czytelników na warsztaty malowania latawców. Filia biblioteczna nr 5 wypełniła się po brzegi młodymi artystami, którzy stworzyli przepiękne pędziwiatry. Część latawców została od razu przetestowana przed gronowską filią biblioteki i jak widać na zdjęciach - nie tylko pięknie wyglądają, ale równie pięknie szybują w powietrzu. Warsztat poprowadziła Katarzyna Jurga z Pracowni Twórczej "Kantor 13".

Zachęcamy do odwiedzania naszych filii, w których zawsze panuje miła, biblioteczna atmosfera. 


Katarzyna Jurga - artystka, plastyczka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa z przygotowaniem pedagogicznym i wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów kreatywnych oraz pracy w szkole.

Spotkanie było częścią, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie, projektu "Blisko - Bliżej - Biblioteka!", w ramach którego przygotowaliśmy dla Państwa serię spotkań i warsztatów.

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.