Aktualności Dodano: 07 grudnia 2018

Mikołajki jak z bajki

Data rozpoczęcia: 2018-12-07
Data zakonczenia:

 Świetna zabawa i wiele atrakcji czekało na dzieci, które 6 grudnia przybyły do Filii Bibliotecznej nr 7. Pod hasłem „Mikołajki jak z bajki” odbywały się tam animacje czytelnicze,  w których udział wzięło blisko 100 przedszkolaków z Przedszkoli Miejskich nr 15 i 21.
 Najważniejszym punktem programu było oczywiście głośne czytanie. Prezentowaliśmy dzieciom nastrojowe opowiadania o Świętym Mikołaju, skrzące humorem wiersze klasyków literatury dziecięcej oraz przewrotne teksty współczesnych autorów. Pokazywaliśmy też ciekawe publikacje związane ze Świętami, jakie w swoich zbiorach ma biblioteka: sensoryczne, z okienkami i dziurkami, rozkładane, z puzzlami.  Dzieci spotkały się na kartach książek ze swoimi ulubieńcami - rezolutną Kicią Kocią i Psim Patrolem.
   Były tańce animacyjne, wspólne śpiewanie piosenki „Kochany Panie Mikołaju”, zagadki. Pojawił się również sam Mikołaj. Gość specjalny z dalekiej Laponii częstował cukierkami i książkowym zakładkami. 
   Mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece był magiczny. Że dzieci jeszcze mocniej pokochały książki. I że chętnie będą nas odwiedzać w przyszłości.