Aktualności Dodano: 01 Lipca 2022

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

Data rozpoczęcia: 2022-07-01

Z radością pragniemy poinformować Państwa, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie otrzymała dofinansowanie na zakup książek w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1: Poprawa oferty bibliotek publicznych. Kierunek interwencji 1.0 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.