Aktualności Dodano: 10 października 2021

Noc Bibliotek 2021

Data rozpoczęcia: 2021-10-10
Data zakonczenia:

Za nami Noc Bibliotek! "Czytanie wzmacnia" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Noc Bibliotek. W promocję czytelnictwa włączyły się biblioteki z całej Polski. Miejska Biblioteka im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie do czytania zachęcała dorosłych i dzieci, proponując aktywności muzyczne, plastyczne i fotograficzne z książką w tle.

Tegoroczna Noc Bibliotek była szczególna zarówno dla Czytelników jak i pracowników Biblioteki – stanowiła bowiem ostatnią okazję do zwiedzania obiektu przy ulicy Bolesława Chrobrego w związku ze zmianą siedziby. Po raz ostatni Mieszkańcy Leszna mieli szansę odwiedzić niedostępne zwyczajowo pomieszczenia Biblioteki i poznać ich historię. Podczas spacerów po Bibliotece uczestnicy poszukiwali również ukrytych tomów Pułapek Czasu autorstwa Ewy Rosolskiej, które autorka podpisywała w Galerii Lochy.

Dodatkowo, najmłodsi czytelnicy mieli okazję zapoznać się z postacią Jana Jonstona współtworząc wielkoformatową panoramę Leszna – najstarszy utrwalony wizerunek Miasta, układając puzzle inspirowane jego Encyklopedią Historii Naturalnej oraz rozwiązując zadania. Uczestnicy Nocy Bibliotek mogli również wykonać sobie zdjęcia portretowe z użyciem techniki wirtualnego tatuażu, gdzie inspirację również stanowiła twórczość i praca Jana Jonstona. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska bookcrossingowe, niemal każdy uczestnik opuszczał mury Biblioteki z egzemplarzem książki w ręku.

Noc Bibliotek zakończył koncert Małgorzaty Hutek w Bibliotece Ratuszowej, która wypełniła się uczestnikami po brzegi. Dziękujemy Państwu za uczestnictwo w tegorocznej Nocy Bibliotek i już zapraszamy Was na kolejną edycję, która odbędzie się już na terenie nowej siedziby Biblioteki, przy placu Jana Metziga 25!