Aktualności Dodano: 10 listopada 2021

Rozmowa z Jakubem Ćwiekiem

Data rozpoczęcia: 2021-11-10
Data zakonczenia:

Za nami spotkanie z Jakubem Ćwiekiem! Była to swoista dyskusja pomiędzy Czytelnikami a Autorem, w której każdy mógł dowiedzieć się czegoś od drugiej strony. Pisarz opowiedział także o swojej pracy, swoich książkach i dalszych planach, o różnych wizjach przyszłości i kreowaniu fantastycznych światów. Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu ph. "Sprawa dla Czytelnika".

Spotkaniu towarzyszyło symultaniczne tłumaczenie na język migowy przez Ewę Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON.

Jakub Ćwiek – pisarz, stand-uper, scenarzysta, podróżnik. Debiutował zbiorem opowiadań Kłamca, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy Liżąc ostrze, a rok później horror Ciemność płonie (aby go napisać spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył m.in. czterotomowy cykl Chłopcy (2012-2015) oraz dwutomowe Dreszcz (2013-2014) i Grimm City (2016-2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller Szwindel (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu (Marginesy 2018), oraz thriller psychologiczny Topiel (Marginesy 2020), uzupełniony słuchowiskiem dla Storytel Topiel: Dom w głębi lasu. Współautor (wspólnie z Wojciechem Chmielarzem) słuchowiska Skowyt (Audioteka 2021) Zdobywca statuetki Golden Mic w Kategorii Najlepszy debiut w Internecie 2020. Autor powieści sensacyjnej Drelich. Prosto w splot (Marginesy 2021).

Najnowsza książka Panie Czarowne ukazała się nakładem wydawnictwa SQN 1 września 2021.

Spotkanie jest częścią zadania pn. Sprawa dla Czytelnika, dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.