Aktualności Dodano: 29 listopada 2022

O rzeczach osobliwych w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2022-11-29

W poniedziałek 28 listopada 2022 roku gościem "Biblioteka Osobliwości" była Joanna Jodełka - pisarka, autorka prozy gatunkowej, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru. Spotkanie odbyło się w klimatycznych wnętrzach Biblioteki Ratuszowej.

Spotkanie było transmitowane na żywo na naszym profilu Facebook i towarzyszyło mu symultaniczne tłumaczenie na język migowy przez Ewę Gano ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niesłyszącym SPON. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej (pod linkiem: https://fb.watch/h5IFUudFyl/) oraz zdjęciowej z wydarzenia.

Joanna Jodełka - (ur. 1973) pisarka, autorka prozy gatunkowej, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru (2010). Mieszka w Poznaniu. Jodełka uznawana jest przede wszystkim za twórczynię kryminałów, co nie jest do końca ścisłym określeniem, ponieważ poznańska autorka z upodobaniem miesza schematy pochodzące z różnych konwencji gatunkowych (kryminał, thriller, powieść sensacyjna, obyczajowa czy psychologiczna), nie dążąc do wypracowania jednolitej stylistyki własnej prozy. Inaczej rzecz ujmując, każda książka Jodełki jest nieco inna od pozostałych, a proza tej autorki zasadza się na konsekwencji w niekonsekwencji.