Aktualności Dodano: 01 czerwca 2021

Promocja książki Pułapki Czasu. Laska istnienia

Data rozpoczęcia: 2021-06-01
Data zakonczenia:

1 czerwca 2021 r. miała miejsce premiera najnowszego wydawnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie - Pułapki Czasu. Laska istnienia. Jest to już III tom z serii autorstwa Ewy Rosolskiej.

Promocja publikacji obfitowała w najróżniejsze atrakcje, a wśród z nich znaleźć można było: spotkanie z autorką - Ewą Rosolską, gra terenowa "Pułapki Czasu", warsztaty plastyczne, prezentacja prac Mirosława Małeckiego - autora ilustracji wszystkich trzech tomów, rysowanie karykatur przez ilustratora Pułapek Czasu czy niezwykłe - czarne - lody.

 

PUŁAPKI CZASU. LASKA ISTNIENIA – tajemnica wrót czasu kusi wędrowców. Kto nad nią czuwa? Gdzie podział się ostatni strażnik? Miasto skrywa wiele sekretów i pamięta wielu niezwykłych mieszkańców. Legendy opisujące ich życie mobilizują do poszukiwań cudownego artefaktu żywych i… nieumarłych. Tych z tego świata i tych ze świata, o którym tak niewiele wiemy. Czy pozwolą o sobie zapomnieć? Czy upomną się o swoje prawa do pamięci? Czym jest laska istnienia? Jaką skrywa potęgę i kto jej strzeże? Co wiąże się z jej misterium? Historia zatacza coraz większe kręgi. Kogo jeszcze wciągnie w swój wir?

Opowieść jest miejscami mroczna i straszna, ale nie brak w niej także humoru ani zabawnych sytuacji. To powieść dla lubiących tajemnice i sekrety, dla tych wszystkich, którzy wierzą, że nierzeczywiste zdarzenia mogą stać się naszym udziałem.

 

Z okazji premiery nowej części książki, już od dzisiaj można wziąć udział w grze terenowej "Pułapki Czasu" dostępnej w Bibliotece Ratuszowej oraz w wersji do druku (poniżej).


Pliki do pobrania: