Aktualności Dodano: 31 Sierpnia 2021

Przepis na zbrodnię i miłość, czyli Katarzyna Janus i Jolanta Bartoś o swoich powieściach

Data rozpoczęcia: 2021-08-26
Data zakonczenia:

Spotkanie miało charakter wymiany doświadczeń pisarskich obu pań - lekki  i przyjemny!  Zgromadzeni goście dowiedzieli się, w jakich okolicznościach powstały poszczególne powieści oraz co wpłynęło na taki, a nie inny przebieg ich wydarzeń.

Autorki opowiedziały uczestnikom spotkania anegdoty i ciekawostki z życia prywatnego, które później wykorzystały w swoich książkach. Podzieliły się historiami, które ujrzały światło dzienne na kartach ich powieści. Zdradziły, kto i dlaczego stał się bohaterem ich książek i skąd u jednej z pań zamiłowanie do pisania powieści lekkich i przyjemnych, a u drugiej kryminalnych. Goście, którzy przybyli na spotkanie, mogli również obejrzeć mnóstwo fotografii wykonanych przez autorki.  Na koniec spotkania pojawiły się pytania do zaproszonych pań oraz sposobność nabycia książek ich autorstwa ze specjalną dedykacją.

 

Katarzyna Janus - mieszkanka Leszna, z zawodu lekarz, z zamiłowania turystka podróżująca do miejsc, do których może dotrzeć samochodem, z pasji autorka powieści obyczajowych, uwielbiająca swoją rozgadaną i hałaśliwą rodzinę oraz święty spokój w zaciszu domowym i swoim ogrodzie, którego roślinność zdaje się nie przestawać rosnąć.

Jolanta Bartoś - sercem i duszą związana z Wielkopolską, od 10 lat mieszkanka Leszna, z wykształcenia dziennikarka. Artystyczna dusza wyczulona na piękno, kochająca wszelkie rękodzieło, któremu oddaje się równie mocno, jak pasji pisania, która towarzyszy jej od najwcześniejszych lat. Autorka powieści kryminalnych i thrillerów. Jak sama mówi, najszybciej odpoczywa, gdy coś tworzy.