Aktualności Dodano: 20 kwietnia 2022

Przeżyjcie tę wystawę jeszcze raz

Data rozpoczęcia: 2022-04-20

Ze względu na duże zainteresowanie z Państwa strony, wystawa “Przeżyliśmy ze sobą tyle lat…” od 20 kwietnia 2022 roku jest dostępna w Galerii Dworcowej. Zachęcamy do podziwiania niesamowitych fotografii, na których odnalazł się już niejeden użytkownik biblioteki przy ul. B. Chrobrego w Lesznie.

Obiecaliśmy Państwu, że wystawa ta będzie dostępna do czasu wyprowadzki biblioteki z budynku przy ul. Bolesława Chrobrego. Stara książnica zamyka się za kilka dni, dlatego teraz ekspozycja została przeniesiona do Galerii Dworcowej na leszczyńskim dworcu kolejowym.

Wiemy, że wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych użytkowników. Wielu spośród nich przystawało w holu starej biblioteki i z rozrzewnieniem wspominało dawne czasy.

Kiedy przygotowywaliśmy ekspozycję w Galerii Dworcowej, pierwsze osoby z zainteresowaniem zerkały na stare fotografie, a nawet wspominały firmy, w których pracowały. Inspiracją do tych wspomnień były właśnie fotografie Bogdana Ludowicza, Edwarda Baldysa i Stanisława Wiktora przygotowywane na zlecenie Krajowej Agencji Wydawniczej.

W tym miejscu wystawa potrwa do końca maja.

Łukasz Domagała