Aktualności Dodano: 11 maja 2022

Dołącz do Dyskusyjnego Klubu Książki

Data rozpoczęcia: 2022-05-11

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie serdecznie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 25 maja o godz. 16:30 w Bibliotece Ratuszowej. Rozmawiać będziemy o książce pt. „Rok szczura” Clare Furniss.

Członkowie klubu to osoby w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych autorów oraz gatunków literackich, ale także chęć wymiany poglądów na rozmaite tematy i poszerzania swoich horyzontów. Spotkania prowadzi przesympatyczna Joanna Andrzejczak. Dołącz do nas! Na DKK można przychodzić bez konieczności wcześniejszego zgłaszania uczestnictwa. Gwarantujemy miłą atmosferę i fascynujące rozmowy przy dźwiękach jazzu w leszczyńskim Ratuszu.

Uwaga!
W Bibliotece Ratuszowej (Rynek 1) na zainteresowanych czekają egzemplarze książki, którą będziemy omawiać na najbliższym spotkaniu klubu.

Pearl ma piętnaście lat i jej świat właśnie się zawalił. Urodziła jej się siostra – a mama umarła.

Siostra wygląda jak mały szczur. Różowa, piszcząca, pomarszczona. Jak coś takiego pokochać?
A mama? Wprawdzie umarła, ale szybko się okazuje, że wcale nie odeszła. Pojawia się już chwilę po swoim pogrzebie...

"Rok szczura" to pełna gorzkiego humoru i przejmującej szczerości powieść o radzeniu sobie ze stratą i smutkiem – a także o dojrzewaniu do wrażliwości na uczucia innych.

"Furniss nie cofa się przed pokazywaniem smutku w całej jego surowości."
„Sunday Times”

"Mocny nowy głos."
„The Guardian”

"Poruszająca książka. Robi wrażenie."
„Daily Mail”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.