Aktualności Dodano: 09 czerwca 2021

Spotkanie z Marcinem Mellerem

Data rozpoczęcia: 2021-06-09
Data zakonczenia:

Dziennikarz, prezenter i historyk - Marcin Meller - na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedził Leszno. 8 czerwca 2021 r. spotkał się z Czytelnikami w Bibliotece Ratuszowej w ramach cyklu "Książka - na każdy temat". 

Spotkanie jest częścią zadania pn. Sprawa dla Czytelnika, dofinansowanego w ramach Programu Partnerstwo dla Książki ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Marcin Meller - polski historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest synem Stefana Mellera, byłego ambasadora RP w Paryżu i Rosji oraz byłego ministra spraw zagranicznych. Przez wiele lat pracował jako reporter w tygodniku „Polityka", gdzie zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Był działaczem NZS-u i organizatorem popularnych balów przebierańców u Architektów na Koszykowej. Był gospodarzem nadawanego przez TVN w latach 2000-2002 reality show „Agent". W latach 2005-2008 razem z Kingą Rusin prowadził magazyn „Dzień Dobry TVN", a 2008-2009 teleturniej „Kapitalny pomysł", od 2009 roku „Drugie śniadanie mistrzów", a w radiu Roxy FM w każdy wtorek autorski program „Mellina". Od 2011 roku pisał felietony do „Wprost". Od 2003 roku był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy".


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.