Aktualności Dodano: 19 września 2022

Spotkanie z reżyserem Feliksem Falkiem

Data rozpoczęcia: 2022-09-19

W niedzielę 18 września 2022 roku w Bibliotece Głównej odbyło się spotkanie z wybitnym polskim reżyserem i scenarzystą Feliksem Falkiem, połączone z pokazem filmu "Był Jazz" oraz promocją autobiografii artysty pt. "Wodzirej i inni. Rozmowa z samym sobą".

Feliks Falk - artysta wielu talentów i profesji. Mógł zostać sławnym malarzem i grafikiem. Przyjacielowi zawdzięcza, że jego prawdziwą pasją stał się film. W swoim dorobku reżyserskim ma głośne realizacje, jak m.in.: Wodzirej, Szansa, Był jazz, Bohater roku, Samowolka, Komornik czy Joanna, za które otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Z sukcesami zajmował się także reżyserią teatralną i telewizyjną. Autor scenariuszy, sztuk oraz słuchowisk. Pedagog i producent filmowy. Jedna z czołowych postaci polskiego kina.

Artysta podczas rozmowy z dziennikarzem muzycznym Andrzejem Winiszewskim opowiedział o kulisach powstawania swoich największych produkcji, zdradził kilka faktów ze swojego niezwykle ciekawego i barwnego życia, które opisał również w swojej autobiografii oraz podsumował swoje artystyczne doświadczenia i dokonania.

- Leszczyński rynek i urokliwe uliczki wokół niego to gotowy filmowy plener - zachwycał się reżyser, który przyznał, że była to jego pierwsza wizyta w naszym mieście.

Po spotkaniu z artystą była okazja, by obejrzeć odnowioną cyfrowo kopię filmu "Był Jazz" z 1981 roku, a także zdobyć pamiątkowy wpis do książki.

Spotkanie było transmitowane (z audiodeskrypcją) online na Facebooku. Zachęcamy do obejrzenia jego zapisu pod linkiem: https://fb.watch/fDTkC6h5Sy/

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Magdalena Woźna