Aktualności Dodano: 02 czerwca 2021

Tak bardzo oczekiwaliśmy normalności

Data rozpoczęcia: 2021-06-02
Data zakonczenia:

Przed Biblioteką Ratuszową odbyła się 1 czerwca premiera trzeciej części "Pułapek Czasu" autorstwa Ewy Rosolskiej. Najnowsza pozycja nosi tytuł "Laska istnienia". Była to pierwsza duża plenerowa impreza biblioteki po ponad rocznym okresie poprzetykanym kolejnymi pandemicznymi lockdownami.

Trzonem wydarzenia było spotkanie z autorką najnowszego tomu "Pułapek Czasu". Zainteresowani mogli kupić tę świeżynkę oraz nabyć dwie poprzednie książki z serii dobrze znanej w całej Polsce. Podczas promocji obecny był również Mirosław Małecki, ilustrator książek autorki, który wykorzystał swoje zdolności plastyczne i na życzenie gości przygotowywał ich karykatury. W ramach imprezy odbył się quest śladami "Pułapek Czasu", a także warsztaty plastyczne poprowadzone przez pracowników biblioteki. Dla dzieci i młodzieży książnica przygotowała niespodziankę - darmowe lody w kolorach czarnym i białym.

Chociaż impreza odbyła się w obowiązującym obecnie reżimie sanitarnym, przed Biblioteką Ratuszową wszyscy poczuliśmy tchnienie normalności, tak bardzo oczekiwanej od ponad roku. Rynek wypełnił się młodzieżą, która tą wiosenną porą w końcu mogła się wyszaleć, czemu dała upust w radosnym tańcu. Najważniejsze było jednak duże zainteresowanie książkami Ewy Rosolskiej. A to świadczy o jednym: ludzie mimo wszystko chcą czytać na papierze i korzystać z bibliotek, chcą się spotykać i brać udział w warsztatach. Chcą być, bo taka jest ludzka natura. Nie zmieni i nie zastąpi tego smartfon i żadna technologia. Nigdy.

Łukasz Domagała