Aktualności Dodano: 16 stycznia 2023

Ten album powstawał przez 5 lat

Data rozpoczęcia: 2023-01-16

Ten album powstawał przez 5 lat. Od pierwszych rozmów, planów przez budowę, przeprowadzkę, aż po udostępnienie nowej Biblioteki mieszkańcom, prowadziliśmy systematyczną dokumentację zdjęciową.

Książka ta jest podziękowaniem dla wszystkich, którzy mieli wkład w budowę miejsca, które jest wizytówką miasta i które ma służyć wszystkim mieszkańcom Leszna. Album jest także zapisem wyjątkowej historii, która zmieniała się na naszych oczach.

- „Mieliśmy marzenie – myślę o samorządzie, o pracownikach, Biblioteki oraz wszystkich zainteresowanych tematem, aby w tym miejscu stworzyć wyjątkową opowieść o książce, historii, sztuce, muzyce i współczesnej przygodzie z kulturą. Marzyliśmy, aby nowa Biblioteka, w tym wyjątkowym miejscu była też niecodzienną wędrówką w czasie – od XIX do XXI – pisze we wstępie dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, Andrzej Kuźmiński.

Album (ponad 270 stron wypełnionych pięknymi fotografiami), który pod koniec 2022 roku został wypuszczony przez wydawnictwo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie, można przejrzeć w Czytelni Naukowej lub zakupić w Bibliotece Ratuszowej oraz w holu MBP.

Album wydano przy wsparciu Urzędu Miasta Leszna i firmy Adamietz Sp. z.o.o.

Magdalena Woźna