Aktualności Dodano: 04 lipca 2022

Ulepki - warsztaty plastyczne dla dzieci | «Ліплення»

Data rozpoczęcia: 2022-07-17 13:00
Data zakonczenia: 2022-07-17 14:00

W niedzielę, 17 lipca, o godz. 13:00 serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych Czytelników na warsztaty plastyczne pn. "Ulepki". Do udziału w zajęciach nie wymagana jest znajomość języka polskiego, dlatego zachęcamy do zapisania się zarówno dzieci polskie, jak i cudzoziemskie (wiek 6-9 lat).

Działanie realizowane jest w ramach projektu "Bezpieczna przystań". Zapisy pod adresem mailowym promocja@mbpleszno.pl (lista uczestników zapełniona). 

У неділю, 17 липня, о 13:00 гостинно запрошуємо наших найменших читачів на мистецькі майстер-класи під назвою «Ліплення». Знання польської мови не є обов’язковим для участі в заняттях, тому чекаємо до реєстрації як польських, так і іноземних дітей (6-9 років).

Акція проводиться в рамках проекту «Безпечна гавань». Реєстрація за електронною адресою promocja@mbpleszno.pl.

Masa porcelanowa to niezwykle efektowna i prosta w użytkowaniu masa służąca do wykonywania różnych ozdób. Nie trzeba jej wypiekać, więc uczestnicy warsztatów mogą zabrać swoje dzieła do domu i pomalować według uznania. Swoją barwą, delikatnością i przezroczystością przypomina prawdziwą porcelanę. Warsztaty skierowane do dzieci cudzoziemskich i polskich, mają na celu wzajemną integrację poprzez wspólną pracę nad rezultatami. W warsztatach można uczestniczyć bez znajomości języka, co przełożyć się ma na ich zwiększoną dostępność.

Uczestnicy warsztatów z wykorzystaniem masy porcelanowej wykonają rzeźby, płaskorzeźby, odciski oraz reliefy. Zadanie ma na celu integrację uczestników oraz przełamanie barier językowych poprzez swobodne tworzenie w masie porcelanowej. Prowadząca przygotowuje masę porcelanową i udostępnia narzędzia, które posłużą uczestnikom do działań twórczych, takie jak: wałki, serwetki, foremki, stemple, narzędzia rzeźbiarskie itp. Uczestnicy nie dostają narzuconego tematu warsztatów, dzięki czemu mogą swobodnie rozwijać swoją wyobraźnie oraz motorykę mała. Praca z masą plastyczną daje wiele satysfakcji, rozwija myślenie przestrzenne i wrażliwość na formę rzeźbiarską. Ponadto kontakt z masami pozytywnie wpływa na dzieci z zaburzeniami sensorycznymi.


Bezpieczna przystań
Projekt współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji
„Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, w ramach Funduszu Azylu Migracji i Integracji 2014-2020 dla Celu szczegółowego 2 Integracja / Legalna migracja (nabór nr 11-2020/BK-FAMI)