Aktualności Dodano: 02 grudnia 2021

Uroczystość wręczenia Nagrody im. Śmigielskiej i Liścia Miłorzębu

Data rozpoczęcia: 2021-12-09 11:00
Data zakonczenia: 2021-12-09 12:00

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie, Redaktor Naczelny „Panoramy Leszczyńskiej” i Przewodniczący Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Lesznie zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody im. Heleny Śmigielskiej i Nagrody Liścia Miłorzębu w dniu 9 grudnia 2021 r. o godzinie 11.00 w Bibliotece Ratuszowej w Lesznie.


Nagroda Liścia Miłorzębu dla wydawcy za najlepszą publikację o regionie przyznawana jest od 2004 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Lesznie i tygodnik Panorama Leszczyńska oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie. Wybierana jest książka, którą wydano i wydrukowano w 2020 roku na terenie południowo-zachodniej Wielkopolski i jej treść dotyczy regionu. Warunkiem udziału w konkursie jest obecność publikacji w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie.

Nagroda im. Heleny Śmigielskiej to wyróżnienie dla bibliotekarza szczególnie aktywnego w środowisku, którego praca ma istotne znaczenie dla rozwoju teorii i doskonalenia praktyki bibliotecznej i informacyjnej oraz poprzez działania w swoim środowisku lokalnym propagowanie książki i rozwój szeroko rozumianej kultury.