Aktualności Dodano: 21 kwietnia 2022

„Wartheland” już na leszczyńskim Rynku, w piątek oficjalne otwarcie

Data rozpoczęcia: 2022-04-21

W czwartek, 21 kwietnia, po południowej stronie ratusza stanęła wystawa przedstawiająca zbrodnie hitlerowskie w Kraju Warty. Instalacja przyciągnęła uwagę przechodniów jeszcze zanim została w pełni wyeksponowana.

Pełna nazwa wystawy brzmi „Wartheland. Dzieje zbrodni”. Jej autorem jest dr Adam Pleskaczyński z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Zaprezentowane plansze są dodatkiem do albumu wydanego pod tym samym tytułem pod szyldem IPN.

Przypominamy, że oficjalne otwarcie wystawy z udziałem dr. Pleskaczyńskiego zaplanowano na piątek, 22 kwietnia, o godz. 17:30 w Bibliotece Ratuszowej. Autor opowie m.in. o tym, jak powstawał album. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz do zadawnia pytań.

Z ekspozycją będzie można się zapoznać do 19 maja tego roku. Album autorstwa dr. Adama Pleskaczyńskiego można nabyć m.in. w internecie. Publikacja cieszy się dobymi recenzjami czytelników.

Łukasz Domagała