Aktualności Dodano: 04 maja 2022

Promocja tomiku wierszy Sabiny Klak

Data rozpoczęcia: 2022-05-04
Data zakonczenia:

To był wieczór pełen emocji! W piątek 29 kwietnia w Bibliotece Ratuszowej odbyła się promocja tomiku wierszy leszczyńskiej poetki i autorki tekstów piosenek Sabiny Klak.

„Jasno-widzenie” tak autorka nazwała swój najnowszy zbiór wierszy, których wspólnym mianownikiem są problemy współczesnego człowieka. Obdarzona ogromną wrażliwością oraz empatią poetka, nie mogła pozostać obojętna wobec aktualnych wydarzeń na świecie, zagrażających wolności człowieka.

- Żyjemy w świecie pełnym sprzeczności. Mamy mnóstwo trudnych lekcji życiowych do przepracowania. Gdy sięgniemy myślą do historii, to widzimy, że konflikty i wojny towarzyszyły nam od dawna. Oczywiście ich wszczynanie jest kwestią sumienia, a nasze ego oscyluje pomiędzy dwoma skrajnościami - od małości do megalomanii. Trzeba to wszystko jednak jakoś wyśrodkować, a tym środkiem jest piękna złota struna miłości. Niestety często o tym zapominamy i nie potrafimy być tu i teraz, ponieważ wciąż chcemy się wznosić i opadać. Musimy zażegnać wszelkie konflikty i iść drogą, która przywróci nas do naszej prawdziwej natury, ponieważ wszyscy mamy piękne niebiańskie pochodzenie. Zbłądziliśmy jak syn marnotrawny i wszyscy szukamy drogi powrotnej – taką refleksją podzieliła się poetka, rozpoczynając spotkanie autorskie, podczas którego mogliśmy wysłuchać recytacji kilku wierszy z nowego zbioru, czytanych przez samą autorkę, a także jej przyjaciela Gabriela Roszaka.

Wydarzeniu towarzyszył występ zespołu muzycznego "Zamoroka Band" w składzie: Magdalena Zamoroka, Szymon Drabik, Przemysław Maćkowiak oraz gościnnie Iuri Gaspar, który wykonał utwory ze słowami autorstwa gwiazdy wieczoru Sabiny Klak.

Spotkanie poprowadziła Aldona Szymanowska.

Magdalena Woźna