Aktualności Dodano: 20 kwietnia 2022

Wilk Morski w Bibliotece Ratuszowej

Data rozpoczęcia: 2022-04-20

W Bibliotece Ratuszowej gościliśmy Bogusława Janiczaka - poetę i prozaika, autora tekstów piosenek, ale także rybaka, marynarza i kapitana, absolwenta Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie.

Życie wilka morskiego nie jest zatem obce Panu Bogusławowi. Fakt ten znalazł odzwierciedlenie w twórczości autora. Pretekstem do spotkania była wydana w lutym książka pt. "Nad rzeką zbrodni", ale także liczne morskie przygody, o które chętnie dopytywali czytelnicy. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak nie popaść w obłęd podczas trwającej 7 miesięcy podróży, który aspekt pracy marynarza jest najtrudniejszy, a także czy istnieją współcześni piraci. Poruszyliśmy także kwestie związane z ekologią, kondycją polskiej floty rybackiej i te dotyczące zjawisk paranormalnych, które towarzyszą morskim wyprawom.

Spotkanie poprowadziła Magdalena Woźna