Aktualności Dodano: 23 listopada 2022

Wśród książek i płyt o wyborach młodzieży

Data rozpoczęcia: 2022-11-23
Data zakonczenia:

W poniedziałek 21 listopada odbył się kolejny ze spacerów młodzieży szkolnej po Bibliotece Publicznej. Tym razem wizyta w bibliotece stała się pretekstem do rozmowy o wyborze przyszłego wykształcenia i ścieżek kariery.

Bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy 7 i 8 ze Szkoły Podstawowej w Długiem Starem. Wielu z nich już teraz zastanawia się nad wyborem szkoły ponadpodstawowej. Dlatego głównym tematem rozmów z pracownikami biblioteki były kwestie związane z wyborem przyszłego zawodu. Uczniowie dowiedzieli się o profesji infobrokera - uważanej za jeden z zawodów przyszłości. Nie zabrakło też odwiedzin w ciekawych, nie zawsze dobrze znanych miejscach biblioteki. Gości zainteresowała m.in. sala audiowizualna, taras widokowy na dachu budynku oraz przygotowywana do udostępnienia czytelnikom czytelnia muzyczna Biblioteka Jazzu, której uroczyste otwarcie nastąpi już 10 grudnia.

Fot.: Mardalena Woźna (zdjęcie główne), Aleksandra Zabłocka, Paweł Wiszniewski

(edu)