Aktualności Dodano: 27 kwietnia 2022

Z Leszna wprost do Ameryki Południowej

Data rozpoczęcia: 2022-04-27

Z Leszna wprost do Ameryki Południowej, a dokładniej do Paragwaju przenieśliśmy się we wtorek 26 kwietnia podczas Wieczorku Kulturowego zorganizowanego przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Ratuszowej.

O swoim kraju opowiedziała nam Lorena, która przebywa w naszym mieście w ramach wymiany wolontariackiej. Dzięki przygotowanej przez nią obszernej prezentacji poznaliśmy zwyczaje i tradycje, a także potrawy charakterystyczne dla tego regionu. Na koniec spotkania mogliśmy spróbować dań, które Lorena przygotowała specjalnie na tę okazję. Poczęstowała nas zapiekanką chipa guasu i pierożkami empanadas. Było pysznie!

Kolejne spotkanie z cyklu Wieczorki Kulturalne odbędzie się piątek (29.04) o godz. 16.00 również w Bibliotece Ratuszowej i będzie miało muzyczny charakter.

Spotkanie było zorganizowane w ramach realizacji projektu pn. "Co z tą Książką?" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.