Aktualności Dodano: 04 października 2022

Życie Kuncewiczów w dziewięciu odsłonach

Data rozpoczęcia: 2022-10-04

Od 4 października w Pasażu Kultury można oglądać wystawę poświęconą Marii Kuncewiczowej - pisarce, eseistce i wiceprezesowi PEN Clubu w latach 1940-1946.

Autorka zadebiutowała w 1918 roku. Była bacznym obserwatorem świata. Wnikała w ludzkie emocje, co pozwalało jej tworzyć prozę psychologiczną najwyższej próby, jak również pisma zbliżone do literatury faktu czy reportaże. Jej twórczość prezentowała wysoki poziom artystyczny.

W Pasażu Kultury od 4 października można oglądać wystawę poświęconą Marii Kuncewiczowej, jej życiu i najbliższym. Pochodzi ona ze zbiorów Muzeum Nadwiślańskiego - Oddział Dom Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Obszernie na temat Marii Kuncewiczowej pisaliśmy na stronach MBP w 2020 roku z okazji 125. rocznicy urodzin pisarki. Polecamy tekst autorstwa Barbary Hałusek.

W ramach projektu "Między wierszami" odbędzie się spotkanie poświęcone Marii Kuncewiczowej i Zofii Nałkowskiej. Zaplanowaliśmy je na 28 października o godz. 17.

Łukasz Domagała