Aktualności Dodano: 28 czerwca 2022

Koncert "Będę kochać póki żyję"

Data rozpoczęcia: 2022-07-08 18:00
Data zakonczenia: 2022-07-08 20:00

W ramach projektu "Blisko - Bliżej - Biblioteka!" zapraszamy na wydarzenie informacyjno-promocyjne połączone z koncertem plenerowym na patio Biblioteki pt. "Będę kochać póki żyję", czyli miłość w repertuarze ludowym z różnych regionów Polski w wykonaniu zespołu "Dom Pieśni Kobiet", pod dyrekcją Łukasza Pawlika - niewidomego dyrygenta, który zachwyca swoją pasją i rozśpiewuje zespół muzyką ludową. Wydarzenie odbędzie się 8 lipca 2022 r. w Bibliotece Głównej przy pl. Metziga 25. O godz. 18:00 zapraszamy na zwiedzanie Biblioteki dla osób z dysfunkcją wzroku, a o godz. 19:00 na koncert.

Wydarzenie realizowane jest w partnerstwie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem z Muzyką do Ludzi oraz z leszczyńskim kołem Polskiego Związku Niewidowmych.

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich, w szczególności zaś do osób słabowidzących i niewidomych. Podczas spotkania oprowadzimy po nowym obiekcie Biblioteki przy placu Metziga, wskażemy udogodnienia architektoniczne (tyflościeżki, tyflomapy, oznaczenia brajlowskie) oraz możliwości wykorzystania zasobów i oferty kulturalnej Biblioteki przez osoby z dysfunkcjami wzroku.

Dom Pieśni Kobiet powstał w grudniu 2018 roku i zainaugurował swoje istnienie koncertem Mszy Pasterskiej Romana Maciejewskiego. W kwietniu 2019 koncertował już w Goteborgu (Szwecja). Mimo trudnej dla wszystkich muzyków sytuacji w 2020 roku Dom Pieśni Kobiet pracował online i hybrydowo i po raz kolejny zachwycił słuchaczy wokalno - instrumentalną formą muzyczną Romana Maciejewskiego, którą usłyszeć można było  w ramach festiwalu „Musica Charitativa". Chór prowadzą Izabela Grunwald oraz Marcin Herman. Od 2022 roku do naszego grona dołączył Łukasz Pawlik, niewidomy dyrygent, który zachwyca swoją pasją i rozśpiewuje zespół muzyką ludową. Po dwuletniej przerwie zespół wrócił do regularnych prób i koncertów. 

Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.