Aktualności Dodano: 11 stycznia 2023

O krowie, która chodziła do biblioteki

Data rozpoczęcia: 2023-01-11
Data zakonczenia:

9 stycznia mięliśmy okazję zaprezentować bibliotekę grupie Pszczoły z przedszkola Zielony Świat w Lesznie. Dzieci odwiedziły miejsca, w których będą mogły bywać jako czytelnicy, m.in. wypożyczalnię i czytelnię muzyczną.


Goście biblioteki mieli okazję poczuć miłą atmosferę czytelni muzycznej, gdzie w wygodnych fotelach i na miękkim dywanie wysłuchali dziecięcych przebojów Natalii oraz zdobyli wiedzę na temat płyt winylowych i gramofonu. Odwiedziny w specjalnym Pokoju Stanisława Grochowiaka zrodziły zainteresowanie i wiele pytań na temat zgromadzonych tam sprzętów, nieznanych dotąd większości dzieci – szczególnie zaciekawiły przedszkolaków przedmioty umieszczone na biurku poety. Na koniec udaliśmy się do wypożyczalni, gdzie wiele przyjemności sprawiło dzieciom czytanie zabawnej i pouczającej historii o perypetiach krowy Mamy Mu i jej przyjaciela Pana Wrony. Dzieci pożegnały bibliotekę z zamiarem ponownego jej odwiedzenia z rodzicami i wypożyczenia kolejnych części poznanej serii książek.

W zajęciach czytelniczych wykorzystaliśmy książkę Jujja Wieslandera i Svena Nordovista pt.: Mama Mu czyta (wyd. Zakamarki). Książki z tej serii (i wiele innych!) dostępne są w wypożyczalni dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie przy Placu Metziga 25 oraz w filiach biblioteki. Zapraszamy

fot.: Hanna kaczmarek

edu