Aktualności Dodano: 01 sierpnia 2022

Wakacje na dworcu, dzieci w Bibliotece Głównej

Data rozpoczęcia: 2022-08-01
Data zakonczenia:

Od 1 sierpnia zapraszamy do zwiedzania wystawy "Leszczyńskie wakacje" udostępnionej w Galerii Dworcowej na leszczyńskim dworcu kolejowym. W Bibliotece Głównej będzie można zobaczyć w tym czasie ekspozycję "Dzieci Świata".

W wakacyjnym okresie, kiedy wyjeżdżamy pociągami w różne strony Polski, warto wstąpić do nas i przyjrzeć się, jak podróżowano przed laty. Wystawa "Leszczyńskie wakacje" została przygotowana przez Archiwum Państwowe w Lesznie i pokazuje, w jaki sposób wypoczywali mieszkańcy Leszna. Fotografie obejmują okres od początku XX wieku aż po koniec lat 60. Odwiedzając ekspozycję, można się zdziwić, gdyż mieszkańcy Leszna wybierali nie tylko bliskie kierunki, ale też odległe destynacje.

Na wystawę swoje zdjęcia udostępnili mieszkańcy Leszna: Roman Biskupski, Jacek Borowiak, Małgorzata Halec, Krzysztof Handke, Grażyna Janusz, Anna Juskowiak, Krystyna Kuczkowska, Krystian Maćkowiak, Alicja Marcinkowska, Odona Napierała, Barbara Piwońska, Janusz Skrzypczak, Anna Sternal, Eugenia Strojna-Sternal, Damian Szymczak i Katarzyna Trepczyńska.

Ekspozycję będzie można zwiedzać do końca sierpnia.

W Bibliotece Głównej przy pl. Jana Metziga zapraszamy do oglądania wystawy "Dzieci Świata". Składa się ona z fotografii wykonanych przez Karolinę Annę Pawłowską podczas festiwali muzyki ludowej w Polsce oraz wycieczek po Peru, Meksyku, Egipcie, Kambodży, Wietnamie i Niemczech w latach 2015-2019. To zdjęcia pełne ekspresji, ukazujące różne dziecięce emocje. Przybywajcie do nas!

Łukasz Domagała