Aktualności Dodano: 04 października 2021

Wystawa „Literackie postacie wychodzą z książek”

Data rozpoczęcia: 2021-10-01 12:00
Data zakonczenia: 2021-10-21 12:00

Serdecznie zapraszamy do Galerii Dworcowej, gdzie od 1 do 21 października dostępna jest wystawa "Literackie postacie wychodzą z książek". 200 osób zaangażowanych w realizację, kilkanaście niepowtarzalnych stylizacji i spora liczba eksponatów – tak w skrócie podsumować można projekt „Literackie postacie wychodzą z książek”, którego efektem jest prezentowana wystawa.

„Literackie postacie wychodzą z książek” to przedsięwzięcie unikatowe w skali kraju. Realizowane w murach leszczyńskiej biblioteki było swoistą próbą zwizualizowania najbardziej znanych fragmentów najpopularniejszych książek. Wszystkiemu przyświecał nadrzędny cel, jakim jest animacja czytelnictwa.

Autorami projektu są członkowie Leszczyńskiego Klubu Fotograficznego, działającego od września 2018 roku przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Koncepcję całości opracowała Beata Raburska - leszczyński fotografik, specjalizująca się w wykonywaniu stylizowanych sesji zdjęciowych.

Zapraszamy do zagłębienia się w świat książek. Pomogą w tym niezwykłe wizualizacje, będące odbiciem nieszablonowej wyobraźni autorów fotografii.