Aktualności Dodano: 03 czerwca 2024

Deszczowy Dzień Dziecka

Data rozpoczęcia: 2024-06-01
Data zakonczenia:

Pierwszego czerwca nasza biblioteka przeniosła część swojego skarbca do Parku im. Leszczyńskich Satyryków, aby uczcić Dzień Dziecka podczas Dni Leszna 2024. Choć pogoda nie dopisała, nie daliśmy za wygraną.

   Już o godzinie 13:00 rozpoczęły się przygotowania do festynu. Rozstawiliśmy namiot, stoły krzesła, stanowisko do robótek ręcznych, książki na bookcrosing i do wypożyczenia, nawet Bajkomotywa przyjechała z nami. Wszystko było gotowe, gdy nagle z nieba zaczęło lać jak z cebra. Mimo deszczu impreza nie została odwołana, a nasi wierni czytelnicy nie zawiedli.
   Największym hitem okazał się bookcrosing, na którym rozdaliśmy ponad 250 książek. Dzieci były zachwycone niezliczonymi historiami, które teraz mają teraz na własność, a dorośli znaleźli dla siebie nowe tytuły, których inaczej by nie kupili. Wszystko to dzięki hojnym darczyńcom, którzy oddali nam swoje nieużywane, odziedziczone i kochane przez lata książki, aby mogły trafić do nowych domów (niektóre z nich trafiły na stałe do oferty naszej biblioteki i tu znalazły swoje miejsce).
   Tego dnia inaugurowaliśmy również Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który rozpoczęliśmy wierszem Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Filip Wybieralski wyrecytował ze sceny pierwsze kilka zwrotek, które dokończyliśmy już na stanowisku.
  W rogu namiotu ustawiliśmy stół do robótek ręcznych. Prowadząca zajęcia, Irina, przygotowała dla dzieci sznurki, karabińczyki i plastikowe oczka do tworzenia puchatych breloków do kluczy. Pod suchym i przytulnym namiotem zbierało się coraz więcej ludzi. Rozmawialiśmy o książkach, wymienialiśmy rekomendacje, śmialiśmy się i tworzyliśmy. Choć na zewnątrz padało, na naszym stoisku panowała ciepła i słoneczna atmosfera.

 

 

Julia Józefiak