Aktualności Dodano: 03 czerwca 2024

Ostatnie zajęcia Szkoły Bluesa

Data rozpoczęcia: 2024-06-02
Data zakonczenia:

To już były ostatnie zajęcia Szkoły Bluesa z Chucem Frazierem.  Po ponad pięciomiesięcznej nauce robimy przerwę wakacyjną. W niedzielę 2 czerwca zagraliśmy na pożegnanie bluesowe klasyki. 

Punk 15:00 w Wypożyczalni dla Młodzieży LGK rozbrzmiały gitary, dokładnie 11, elektryczne i akustyczne, duże i małe. Muzyka rozchodziła się po piętrach i przyciągała słuchaczy. Po paru miesiącach z Chucem Frazierem widzimy jak uczniowie rozwinęli skrzydła. 

 -Z lekcji historii o bluesie i pobrzękiwania mojej gitary przeszliśmy do prawdziwych dwugodzinnych jam session. Jednym słowem, jestem z was dumny. Będą z was prawdziwi bluesmani. - cieszył się Chuc Frazier. 

I rzeczywiście, pożegnalna sesja to był czysty blues, eksperymentowanie, solowe kawałki, nikt już się nie wstydził, a Chuc, nasz wspaniały nauczyciel grał dalej, zachęcając uśmiechem następne osoby. Wszystkim nogi rwały się do tańca, gdyby nie to, że prawie cała sala została zajęta przez instrumenty, wzmacniacze i kable, napewno byśmy zatańczyli.

- Smutno mi, że musimy zrobić przerwę, ale wrócę do was we wrześniu lub październiku. Praca z wami sprawia mi ogromną przyjemność i mam nadzieje, że wy także wrócicie na kolejne lekcje.- mówił Chuc Frazier.

- Oczywiście, że tak! - odpowiadali z entuzjazmem uczniowie - Nie będziemy mogli się doczekać.

I jak to bywa na zajęciach jedynej w swoim rodzaju Szkoły Bluesa, na koniec przeszliśmy do Czytelni Muzycznej, posłuchać klasyków i ulubionych kawałków Chuca Fraziera. Pożegnaliśmy się z uśmiechem bo wiemy, że Szkoła Bluesa powróci już niedługo z nowym repertuarem i dawką jeszcze bardziej pozytywnej energii. 

 

Julia Józefiak