Aktualności Dodano: 16 Lutego 2024

Poprzez wizjer mojej kamery

Data rozpoczęcia: 2024-02-16
Data zakonczenia:

Na piątkowym wernisażu nie zabrakło gości. Równo w południe 16 lutego Galeria Dworcowa wypełniła się przyjaciółmi, rodziną i wszystkimi zainteresowanymi wystawą „Poprzez wizjer mojej kamery” Krystyny Szyszkowiak, członkini sekcji fotograficznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie.


-Cieszymy się, że Galeria Dworcowa tak ożyła, że możemy pokazywać tu wasze pracę. A wy nas nigdy nie zawodzicie swoim zaangażowaniem. - mówił pracownik naszej biblioteki Paweł Wiszniewski.


-Jak już mówiłem nie raz, to jest Wasze miejsce. – dodał pewnie prezydent Łukasz Borowiak.


Krystyna Szyszkowiak do sekcji fotograficznej UTW należy już od piętnastu lat, uczy się oczywiście pod czujnym okiem Ryszarda Cienkiego – instruktora i prowadzącego zajęcia fotograficzne. Choć z precyzji i artyzmu wykonywanych zdjęć można by powiedzieć, że uczennica mogłaby już sama zostać prowadzącą. Piątkowa wystawa jednak nie była pierwszym debiutem Krystyny Szyszkowiak, ze względu, że należy ona również od 10 lat do sekcji literackiej UTW, jej prace znalazły swoje miejsce w nie jednym z wydanych przez UTW tomików poezji.
Na zdjęciach Krystyny Szyszkowiak możemy wypatrzeć wiele powiązań rodzinnych. Zdęcia przedstawiające jej wnuki skradły niejedno serce. Dowiedzieliśmy się również, że razem z rodzina mieszkała ona przez pięć lat w Kenii, niestety zdjęcia, które zrobiła wtedy nie znalazły się na obecnej wystawie. Nasza artystka dostała, więc wiele próśb o pokazanie tych fotografii i zrobienie z nich kolejnej wystawy, także i my nie możemy się doczekać.

 

Julia Józefiak