Aktualności Dodano: 03 Kwietnia 2024

Puściliśmy wodze wyobraźni

Data rozpoczęcia: 2024-04-03
Data zakonczenia:

Oj kolorowo zrobiło się w Leszczyńskiej Galerii Książki. A to wszystko za sprawą sekcji malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lesznie. W pasażu kultury 3 kwietnia pojawiły się przepiękne prace czternastu artystek.

-Nasza wystawa jest troszeczkę inna od dotychczasowych, bo zaczęłyśmy bawić się barwami. [...] Każda zmiana jest dobra, raz jest lepiej, raz jest gorzej, ale zawsze staramy zadowolić naszych widzów. -mówiła na rozpoczęciu wystawy starościna sekcji - Elżbieta Szykulska.

Wernisaż „Abstrakji” przyciągnął wielu odbiorców i nie ma się co dziwić, bo, każdy znalazł coś dla siebie. Tematyka była dowolna, od przybliżeń rozkwitających kwiatów, po burze kolorów i kształtów. Było wszystko!  

-Rozpoczęliśmy czternasty rok wspólnej pracy i cieszę się, że z wami jestem. [...] Zabawa barwą i jednocześnie te niesamowite zbliżenia walą z nóg, jest to po prostu kolejne wspaniałe osiągniecie naszej sekcji malarskiej.- mówił instruktor sekcji Włodzimierz Pietrzyk.

Na wernisażu ukazały się prace: Grażyny Sopolskiej, Krystyny Świętek, Krystyny Świgoń, Haliny Nanuszak, Wiesławy Maliczak, Anny Kryk, Haliny Danielczyk, Krystyny Maćkowiak, Renaty Polcyn-Stor, Iwony Waliburskiej, Julianny Woźniak, Elżbiety Szykulskiej, Grażyny Grzesiowskiej, Janiny Gruszkiewicz.

Wystawa w Pasażu Kultury LGK postoi do 20 kwietnia, więc spieszcie się ją obejrzeć. Warto!

 

 

Julia Józefiak