Aktualności Dodano: 22 października 2017

Wieczór autorski Łukasza Koniecznego

Data rozpoczęcia: 2017-10-22
Data zakonczenia:

20 października 2017 r. w Galerii Lochy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie gościł Łukasz Konieczny promujący swą najnowszą książkę pt. "Marcel". Promocji towarzyszył koncert zespołu EX UAJ ZED.

Łukasz Konieczny -urodził się w 1974 roku w Gostyniu. Ukończył gostyńskie liceum i socjologię na UAM w Poznaniu. Występował w teatrze ulicznym, był dziennikarzem, współorganizował koncerty i eventy, sprzedawał piwo do sklepów i pubów, i co ważne przez pewien czas stał za barem w knajpie. Debiutował w 2016 roku zbiorem opowiadań pt. "Wysłodki", w których przeniósł czytelników w dzieciństwo spędzone w małym miasteczku lat osiemdziesiątych. Jest fanem muzyki ska i punk. Mieszka i pracuje w Lesznie.
Bohaterem powieści pt. "Marcel" jest 40-latek, przemierzający Miasteczko. Spotyka znajomych i nieznajomych. Rozmawia z nimi, wspomina czasy, gdy miał naście lat. Napotkany przyjaciel chce reaktywować garażową kapelę. Biznesmen widzi Marcela na czele swej firmy. Była dziewczyna, po latach pozwala dotknąć piersi. Na zapleczu kawiarni pojedynkuje się na pączki z kelnerką. Marcel jest jak piłeczka ping-pongowa, która uderzona przez rakietkę, często nie wiadomo gdzie spadnie i w którą stronę się odbije.